| efimash a întrebat:

Daca ma opresc din masturbare, ejacularea precoce poate sa dispara? Va rog raspunsuri serioasa. FUNDA

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Va dispare in timp. Dupa o viata sexuala activa.Si normala, bineanteles.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu neaparat, ejacularea precoce dispare odata cu inaintarea in varsta si experienta sexuala

| christos1234 a răspuns:

Exista exercitii pe nume KEGEL cauta si afla mai multe!

| christos1234 a răspuns:

Da foarte probabil depinde de pauza.

| mihai69 a răspuns:

Dispare ejacularea cu totul, că nu mai are ce s-o provoace.
Dar dacă o să faci sex, cam tot aia va fi.
Ejacularea precoce se tratează, dar nu așa. Mergi la un medic; sau învață să îți educi mintea să controlezi senzațiile și să le mai domolești, nu te lăsa „dus de val"!