| WildBoarHunter a întrebat:

Epiduo Gel (pentru acnee) trebuie îndepărtat de pe față După o perioada sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Am intrat pe site-ul acesta: https://www.epiduoforte.com/faqs.
Este un produs asemanator. In susul paginii este rubrica "Prescribing Information", dar nu zice daca trebuie sa te speli sau nu dupa aceea. Acolo spune ca te dai cu el doar o data/zi, si trebuie intins bine corp ca sa nu se murdareasca hainele. Eu zic ca il poti lasa pe piele chiar si tot restul zilei ca si cum ar fi o crema de față. Sau il poti tine pana a doua zi cand te speli pe ochi sau pana vei face dus.
Dar sa nu te dai de doua ori/zi pentru ca va avea o actiune puternica asupra pielii si sa nu se irite pielea. In mod normal medicul sau la farmacie trebuie sa iti spuna cum sa folosesti crema. De asemenea in ambalaj trebuie sa se gaseasca o hartie cu instructiuni si poate scrie acolo.