| Invictusman a întrebat:

Este adevărat ca apa taie pofta de mâncat excesiv? Știți și alte metode? M-am saturat sa mănânc în exces și sa cheltui atâția bani pe mâncare doar nu trăiesc sa mănânc, mănânc ca să trăiesc.

Și ce apa e recomandata plata?
Cea minerala nu e ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Cofeina
chiar la herbalife o TONA de "produse" contin cofeina, doar d'aia

108 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Apa ajuta sa mentii balanta foamei, nu tine de foame dar poate reduce satietatea de a manca des, cum sant fumatorii nu au chef de mancat din cauza fumului de tigara asa face apa. 2L sau 1.5L pe zi ajunge sa bei

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De Buziaș.

| Invictusman explică (pentru sadrian46):

De asta consumați dumneavoastră?

| sadrian46 a răspuns (pentru Invictusman):

Se referă la o glumă.
Ce să fac ca să nu o las însărcinată?
Bea un pahar de apă de Buziaș înainte. Are efect contraceptiv.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Huh? Sa cheltui atitia bani pe mincare? Dar nu mai bine ne zici aproximativ macar cam CE maninci? Ca daca bagi somon si icre negre de 3 ori pe zi... problema nu e excesul.winking

| Invictusman explică (pentru GabiDumitrescu):

Junk food, kebab, shaorma, sunt abonat la KFC, dulciuri cât cuprinde.
Nu mai mănânc asa mult de când i-au onelar, taică-meu vitreg numai prăjeli îmi pregătește, mâncare grasa, eu nu știu sa gătesc.
Noroc cu antidepresiv ul onelar, altfel era grava situația.
Nu mănânc mâncare sănătoasă, și nu îmi place sa mănânc peste deși știu ca ar trebui. Mi ai dat o idee, o sa ii dau bani la taică-meu sa cumpere peste, poate găsește ceva fără mărăcini, ca la pescuit când merge vine cu găleată goala laughing
Chestia e ca, vreau sa mănânc puțin, orice ar fi, și fast food dacă mănânci puțin nu te îngrași.
Nu pot sa îmi fac un program fix de a manca ca nu știu sa gătesc și taică-meu vitreg umbla aiurea dracu știe pe unde, uneori vine beat laughing.
Eu nu mai am părinți...
Trebuie sa învăț sa gătesc, sa nu îmi pun baza în alții.
Mancam și pe la restaurante dar acum nu prea mai stau asa bine cu banii. Cheltuam 150-200 de lei pe zi.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Invictusman):

Sint chestii sanatoase misto, intr-un final de la tine pleaca totul. Cu 100 RON pe zi bagi chestii sanatoase suficient. Nu trebuie' sa stii sa gatesti, trebuie' sa te orientezi un pic. Din ce oras ziceai ca esti? Daca cumva esti din Iasi, iti pot recomanda niste locatii cu junk destul de decent. In alta ordine de idei, la o shaworma sanatoasa ar trebui sa tragi dupa aia vreo 2-3 zile din greu ca sa o dai jos. Eu ma uit cum variaza greutatea mea si respect niste chestii destul de strict. La Paste am pus vreo 3 kile pe mine, le-am dat jos aproape complet de atunci, insa saptamana asta am facut cumulat vreo 630 de flotari si 75 de kilometri, mers. Nu e nimic fantastic, dar e ceva care ma ajuta sa ma focusez pe un scop. Nu o lungesc prea mult aici, dar cu putina vointa cred ca poti rezolva. Inclusiv partea cu gatitul. Discutam si in privat asta.

| Invictusman explică (pentru GabiDumitrescu):

Am auzit ca cofeina taie pofta de mâncat, e adevărat?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Invictusman):

Pai ce facem acum, migram de la prea multa mincare direct catre ulcer? Iti faci mini-snackuri, maxim 2 pe zi intre mese, si cand te taie pofta de mincare, bagi un pahar de apa si niste genuflexiuni/flotari. Nu discutam de body building aici, ci in primul rind de adus psihicul pe linia de plutire.

| Invictusman explică (pentru GabiDumitrescu):

O sa plec dincolo în câteva luni și acolo o sa pot manca la ore fixe, și mâncare sănătoasă... Și taică-meu avea ulcer da nu ca nu manca, ala manca mai mult decât mine laughing
Pai ar fi ideal sa merg la sala, eu știu? Dar am fobie sociala, nu va fi asa ușor.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Invictusman):

Crede-ma ca nici la 40 de ani nu ma omor dupa ingramadeli/situatii sociale. Poti face o gramada de chestii singur. Minim 3-4 km de plimbare dimineata si seara, FARA SCUZE decat in cazuri exceptionale (daca ploua sau e vint, astea nu sunt situatii exceptionale), in rest ceva serii de genuflexiuni/flotari poate si abdomene. Nimic SF, doar ca sa le respecti cu sfintenie (recomand genuflexiuni/flotari/abdomene o data la doua zile si intr-o oarecare progresie, ca sa simti cum cresti).

| Invictusman explică (pentru GabiDumitrescu):

Tu ești din Timișoara?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Invictusman):

Din pacate Iasi...

| Invictusman explică (pentru GabiDumitrescu):

Dar ai locuit în Timișoara? Și dacă da, de ce te-ai mutat? Sunt mai faini oamenii de acolo?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Invictusman):

Nope. Iasi de vreo 20 de ani. happy

| Invictusman explică (pentru GabiDumitrescu):

Sau ești timid și nu vrei sa spui de unde ești? happy în profil scrie ca ești din Timișoara. Ieșeam și noi la o bere ca băieții. Sunt fete frumoase în Iași am auzit...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Invictusman):

Confirma tovarasul Porta de aici de pe TPU ca sunt in Iasi, ca ne-am intilnit face-to-face. Fete frumoase? Fir-ar urite sa fie, dar in general sunt bunaciuni cit cuprinde. happy

| Invictusman explică (pentru GabiDumitrescu):

Ești amic cu militaru'? Credeam ca ești din Timișoara laughing
Vad ca nimeni nu vrea sa spună de unde e cu adevărat laughing inyourmind nu vrea sa spună sub nici o forma rolling on the floor aveam screen shot când menționa ca e din Timișoara, apoi zicea ca e din Bucovina, și nu de mult din Galați laughing
Tu pari un tip serios...
De acum în colo nu mai iau în considerare ce scrie la unii în profil. Numai trolli pe aici happy
Da, moldovencele sunt femei frumoase

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Invictusman):

Contul meu original a fost banat ca ma luasem prea tare in gura cu zelotii. Asta il facusem in scopul promovarii unui site acum niste j'de ani, aproape zece, nu postasem decat 2-3-4 chestii, fara sa fac spam de ala jegos, si acum postez de pe el. Nu ma cheama Gabi si nici nu sunt din Tm, am pus Tm ca e un oras misto. Asta era profilul meu original - https://www.tpu.ro/utilizator/bufu

| Invictusman explică (pentru GabiDumitrescu):

Incredibil asa ceva laughing gata, situ asta nu e deloc serios rolling on the floor
Dracu m-a pus sa îmi fac cont aici, acum nu mai pot scăpa, parca ar fi o ambuscada laughing și de Facebook am uitat complet de când mi-am făcut cont aici, nici fotbalul nu mai ma Intereseza cum ma interesa, o ard numai pe TPU, vad ca mulți sunt ipocitriti pe aici, măcar Ray e sincer, a pus poza cu el, a menționat ca e din Timișoara, nu se ascunde ca alții pe aici. Eu cred ca e mai sănătos la cap decât mulți de aici care se i-au de el. Vad multe tipe care își pun poze cu alte fete, băieți la fel laughing
Mulți au conturi multiple, aici e spitalu 9 clar laughing
Măcar ma simt eu ok când ajut e cineva, nu am nici o pretenție, nu cer nimic în schimb, dar prea mulți trolli sunt pe TPU, unele se dau semnare dar cand le întrebi ceva te ignora sau se sperie laughing o fost fain acum 5-10 ani TPU, acum e iureș.

| Invictusman explică (pentru GabiDumitrescu):

Scuze de greșelile gramaticale, dar mi-am luat un tel prea mare pentru mâinile mele mici laughing
Ipocriți *
Unele se dau smenare *
Măcar ma simt eu ok când ajut pe cineva *
În viata mea nu o îmi mai achiziționez telefon "mare"

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Invictusman):

Multi dintre aia de acum 10 ani au fost banati intre timp. Atunci aveam poza cu mine. Cum ziceam, contul asta fusese facut cu un scop anume, nu ca sa il folosesc pe termen lung. Am ramas cu el intr-un final, nu mi-am batut capul sa faca altul... happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Invictusman):

E misto cand aia cu conturi multiple isi raspund singuri si isi dau ratinguri de pe un cont pe altul. Eu am contul celalalt banat de citiva ani buni, deci nu se poate considera ca am conturi multiple.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ia frumos o cana filtranta si bea de la robinet, iesi mai ieftin ca la aia din magazin si nu e mare diferenta. Sa nu te puna bau-bau sa iei mizerii de-alea de la Herbalife!

| Invictusman explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu iau nimic ca știu ca nu sunt eficiente, doar reclama ce e de aceste produse, bani dați de pomana și îți fac și rău.
Se găsea înainte pastila albastra în farmacii, slabeai de la alea dar au murit mult după ce o luat și le-au scos definitiv.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Invictusman):

O fi asa de greu sa faci putina miscare si sa casti ochii la ce bagi in tine? Stiu ca e greu la inceput, dar daca chiar vrei, poti. Pentru nimeni altcineva decat pentru propria persoana!

| Invictusman explică (pentru GabiDumitrescu):

Ai dreptate man, nu este asa greu e nevoie de seriozitate și disciplina.

| Freya1 a răspuns:

Din cate am inteles da, chiar te face să nu mai mănânci dar cred ca pe moment.Adica daca bei apa in timp ce mănânci exista posibilitatea sa iti taie pofta.Bauturile acidulate te cam baloneaza.
Fumatul de multe ori iti taie pofta de mancare, dar nu e sanatos si si ala e costisitor.
Dulciurile se mai spune ca au efectul asta dar tot hranit si cheltuit e.
Asa ca, nu ai cum sa trăiești fara da te alimetezi.Si nici nu e bine sa rebzi foame doar sa nu dai bani pe mâncare, asa trăim noi.

| Invictusman explică (pentru Freya1):

Din cauza depresiei mananc asa mult, a singurătății. happy pe fond emoțional.

| anonimg a răspuns:

Apa nu taie pofta de mâncare. Ea doar hidratează organismul.
Este adevărat că dacă bem apă în timpul mesei avem senzația de sațietate, din pricina că prezența ei ocupă pentru un timp un loc în stomac. Dar dacă bem apă imediat înainte de masă, în timpul mesei sau imediat după masă, nu facem altceva decât să diluăm acidul gastric, vital pentru digestie (pentru descompunerea alimentelor și pentru distrugerea microbilor și bacteriilor. 90% din oamenii care au gastrită este din pricină că nu se spală pe mâini înainte de masă).
Trebuie apoi un timp ca să se elimine apa ca apoi să existe din nou acea concentrație potrivită de acid gastric.
De aceea este bine să consumăm apă cu 30 minute înainte de masă, și apoi la o oră sau mai mult după ce am terminat de mâncat.
Consumul de crudități la masă (fructe sau legume) va tăia senzația de sete. Dar fructele la o masă, legumele la o altă masă; niciodată fructele și legumele crude nu trebuiesc consumate la aceeași masă pentru ca acestea să nu provoace o mai mare aciditate în stomac.
Apa minerala provoacă balonare, disconfort și mărește aciditatea în stomac, aciditate care nu este folositoare așa cum este aceea produsă de acidul gastric.

| Catrice a răspuns:

Aia minerala te îngrașă.
Îți faci buget, faci mâncare gătită, faci foameahee hee

| Invictusman explică (pentru Catrice):

Pff, pai eu numai apa minerala beau happy
Dacă mai îmi dai eronat îți dau bully ai grija. happy

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Grasulehee hee
Make love, not wa... bully. happy

| Invictusman explică (pentru Catrice):

Îți inteteleg boala ( progerie) condoleanțe! :p

| Sophieka a răspuns:

Buna

Pe mine personal ma ajuta spalatul pe dinti! Daca imi e foame si ma spal pe dantura, nu mai am nevoie de hrana 1-2 ore.

| Invictusman explică (pentru Sophieka):

Mulțumesc frumos pentru răspuns :*

| Sophieka a răspuns (pentru Invictusman):

Cu mare drag! ♥

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă mult sex.Asta te va ţine ocupat.

| Invictusman explică (pentru anonim_4396):

Lal. Dar ce sunt eu Taur comunal?
Nu am cu cine, poate se oferă inyourmind big grin love struck

| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

Se pare că ai ochit deja pe cineva.Păi ce mai aştepţi atunci? Iniţiază ritualul de împerechere.

| Invictusman explică (pentru anonim_4396):

Ce sa mai... Îmi da nefolositor și eronat rolling on the floor la toate răspunsurile laughing
Dar mi prea draga ca să fac și eu la fel. Dacă continua asa ii dau ignore laughing
Se baga peste tot cu mine în seama, i-am spus ca nu am audienta cu copii rolling on the floor
Inyourmind ai graja fatuco nu mai da voturi negative ca, chiar ca o sa te înjur rolling on the floor și te blochez.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

Te place.

| Invictusman explică (pentru anonim_4396):

Se vede cât ma place după voturi rolling on the floor nu vrea sa spună de unde e, și câți ani are, crede ca va fi rapita laughing

| Invictusman explică (pentru anonim_4396):

Din nou mi o dat nefolositor sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

E şi normal până la urmă să-i fie frică. Doar eşti un băieţel tare imprevizibil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

Of of, lasă că îţi trece până te însori. sad

| Invictusman explică (pentru anonim_4396):

De unde ști ca sunt imprevizibil?

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Pai daca vorbești prostii...

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Așa așa zi-i, apără acest suflețel inocent.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

Nu era foarte greu de ghicit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Păi trebuie să-l apere şi pe el cineva de o fiinţă aşa haină ca tine.

| Invictusman explică (pentru anonim_4396):

Ai văzut răspunsul dat cu acea fata la disco la întrebarea lui marfil happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

A?

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt ăl inocent bre...crying

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Ei na.Păi nu tu l-ai umplut de voturi negative pe acest tânăr fecior?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

Gata,gata că nu mai suntem în clasa pregătitoare să învăţăm alfabetul.Păi se poate aşa ceva? Eşti băiat mare.

| Invictusman explică (pentru anonim_4396):

Sa te învăț nu sa învățăm scumpi.
Eu ma pun sa vizionez un film ca nu mai scap de inyourmind, ma umple cu notificări. Eu nu știu de ce nu dorm copiii la ora asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

Nu fi obraznic, băiete, ai grijă.

| Invictusman explică (pentru anonim_4396):

Ma refeream la inyourmind sa doarme nu la tine, privind alfabetul prefate ca nu ai văzut acea parte. Mentor neplătit nu ma bag în scena fără 1000 de $
Noapte bună scumpi happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

Somn uşor, vise plăcute, fetele să te sărute.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca ma vorbește de râu sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

E îndrăgostit, dar îi e ruşine să recunoască.E mai timid el aşa.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Of of tinerețea asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Tocmai de asta.Fie-ţi milă.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai....eu n-am milă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

No,Domnul fie cu el atunci.

| Invictusman explică (pentru anonim_4396):

" e îndrăgostit"
Nop, nu îmi plac copiii, nu-s pedo, ea a timida nu eu, în realitate e o mămăligă rolling on the floor pe net toți avem tupeu, ști cum e doar.
Am încheiat subiectul, vorba lunga e saracia omului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

Hopa,uite că s-a trezit şi prinţesa. Bună dimineaţa, rază de soare.

| Invictusman explică (pentru anonim_4396):

Vezi ca deja devii obraznica, ai grija la limbaj, eu ți am răspuns politicos și tu ma iei în balon.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

Da' ce-am făcut? sad

| Invictusman explică (pentru anonim_4396):

Te ai adresat cam nepotrivit și deplasat, nici nu ne cunoaștem și deja ai glume cu mine în program.
Hai sa nu mai facem spam la întrebarea mea și sa încheiem subiectul, unii dintre voi sunteți cam imaturi, ar trebui sa va mai maturizati.
Eu credeam ca esti un user serios aseara dar vad ca și tu semeni puțin cu inyourmind care probabil sta numai în casa toată ziua pe TPU. O zi buna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

Zici că nu ne cunoaştem? big grin

| Invictusman explică (pentru anonim_4396):

În realitate nu.
Cred ca ești userul hyacinth, chiar și asa ar trebui sa încheiem acest subiect.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

Bingo.
Hai,nu mai fi supărat, puişor. sad

| Invictusman explică (pentru anonim_4396):

Doamne ferește tu mai lipseai pe aici rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

Nu te bucuri să mă vezi? sad

| Invictusman explică (pentru anonim_4396):

Tare ciudat ca nu o ai pe supadeceapa în lista ta de prieteni, colega ta care îți lua mereu partea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

N-am trimis cereri de prietenie, dragule, sunt doar în trecere pe aici, nu stau mult.

| Invictusman explică (pentru anonim_4396):

"nu stau mult"
Ce bine, sper sa te ții de cuvant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

De ce eşti aşa rău? sad

| Invictusman explică (pentru anonim_4396):

Fiindcă locul tău nu e aici, fa bine și ștergeți cât mai fast contul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

Câtă cruzime.

| supadeceapa a răspuns (pentru Invictusman):

Ce aberezi aici? Nu ți-ai luat pastilele?

| Invictusman explică (pentru supadeceapa):

Ce ai ma! De ce patologie suferi? Cum sa mi te adresezi asa? Asa te-o învățat mama ta sa te adresezi?
Ce ai cu mine? Suferi de tine?

| supadeceapa a răspuns (pentru Invictusman):

Intru să-ți răspund la întrebare și văd că vorbești despre mine. Ce-ți trebuie?

| Invictusman explică (pentru supadeceapa):

Aiurea? Suferi de paranoia? Ți-ai luat pastilele pentru psihoza?
Nu vorbeam aiurea de tine, ci de tine! Și într-un mod politicos, am întrebat-o pe hyacinth cum de nu te are în lista de prieteni ca știam ca sunteți prietene atâta tot. Iar ea mi-o spus ca încă nu a trimis cerere de prietenie ca e prin trecere pe aici. Nu vorbeam nicicum aiurea de tine, eu nu vorbesc aiurea de nimeni.
Bea un pahar cu apa și calmează-te, dă-mi pace te rog ca și asa am destule probleme. Nu mai îmi răspunde te rog.
O seara buna.

| supadeceapa a răspuns (pentru Invictusman):

Când ai probleme, Internetul e ultimul loc în care ar trebui să-ți petreci timpul laughing.

| Invictusman explică (pentru supadeceapa):

Mi au murit părinții de covid, ce ai vrea sa fac? Încerc sa supraviețuiesc și eu cum pot, și nu e treaba ta unde îmi petrec eu timpul.
Vezi ți de ale tale te rog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consuma mancaruri cate iti umfla stomacul dar au putine calorii. Exemplu Orez, Bors, Eventual Macaroane
Dar is curios cat poti cheltui tu pe mancare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa de la pompa e cea mai recomandata si mananca alimente care contin fibre, ele se umfla in stomac, isi maresc volumul si apare senzatia de saturatie.
Daca ai dintii buni mananca morcovi pana ti se lungesc urechile ca la iepuri si o sa slabesti! Sau mai bine taie morcovii rondele ca sa nu iti strici dintii!

O alta metoda:
Mananca alimente care nu iti plac si o sa mananci automat mai putin fara sa vrei...garantat!

Foloseste farfurii si castroane mici, e o chestie psihologica verificata de specialisti, te ajuta sa te saturi cu putin!

| Anuket a răspuns:

Eu beau apă ca să pot mânca mai mult...

| Invictusman explică (pentru Anuket):

De ce patologie suferi? Nu am mai auzit asa ceva. Poate o fi din cauza ca ești zeița râului Nil

| Anuket a răspuns (pentru Invictusman):

De ce ar fi obligatoriu asta? Nu sufăr de nimic. laughing

| Invictusman explică (pentru Anuket):

Ești un caz unic pe cale de dispariție happy

| Anuket a răspuns (pentru Invictusman):

Unic nicidecum. Dacă vrei să reduci pofta de mâncare, savurarea unui ceai cald o va face, nu apa.

| Invictusman explică (pentru Anuket):

Pot sa beau orice ceai doar sa fie cald? happy

| Anuket a răspuns (pentru Invictusman):

Diverse soiuri de preferat. Nu granulat, cred că merg pliculețele, dar nu-mi plac, îmi culeg eu plantele. Maximum două căni pe zi.

| isemilia a răspuns:

La urma urmei tot apa e, nu cred ca are o importanta prea mare. Poti incerca sa mesteci guma cand iti este foame.

| Invictusman explică (pentru isemilia):

Chiar funcționează?

| isemilia a răspuns (pentru Invictusman):

Da. La mine da.

| rapandula a răspuns:

Am venit aici doar ca sa citesc cele 44 de comentarii. day dreaming

| Catrice a răspuns (pentru rapandula):

Place barfa, este?

| rapandula a răspuns (pentru Catrice):

Oooo, este este. big grin
Mai ales aia cand se lasa cu cearta.

| Flavianadx a răspuns:

Baga sport tata big grin plimbari in aer liber, natura

| Invictusman explică (pentru Flavianadx):

Dacă depun efort intens mai rău ma ia foamea, dacă nu mănânc când mi foamea devin foarte iritat, nici nu pot sa dorm.

| nicoleta4765 a răspuns:

Nu nu e adevarta

| vionut199986352 a răspuns:

Redu din consumul de alimente ce contin carbohidrati. Asta e o metoda sanatoasa de a-ti atinge obiectivul, decat cu cofeina. Carbohidratii pot fi o cauza a poftei de mancare excesiva, si creeaza dependenta. Nu e bine nici sa ii eviti complet din alimentatie, dar cand vine vorba de a-i consuma, piata este supra-saturata de ei, prin alimentele procesate. Documentarea despre subiect daca te intereaza, o las in grija ta.