| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca aurul trateaza de coronavirus? A incercat cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine te-a mintit?

| Simpatic a răspuns:

Da, cocalarii care au lanturi grele la gat nu fac coronavirus happy

Nu, acum pe bune, nu se rezolva cu aur.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aurul trateaza doar saracia

| LPCTSTR a răspuns:

Nein.

| PainTech a răspuns:

Aurul e prea ieftin. Trebuie platină.

| WhiteLife a răspuns:

Este adevarat ca aurul se foloseste in tratamentul anumitor boli, dar nu este vorba de aurul in sine, pe care il poti cumpara de la magazin. E vorba se saruri de aur, obtinute pe cale sintetica. Si nu se folosesc in tratamentul virusurilor. Medicamentele antivirale sunt cu totul altele.

Aici e un exemplu de prospect care contine o astfel de substanta, aurotiomalat de sodiu, care se foloseste in tratamentul artritei reumatoide.

https://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=2533

| Alverto a răspuns:

Da, normal eu m-am tratat cu aur

Nu mai urmării nimic de la TV

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nup
Aurul nu trateaza de corona
Daca se trata astfel iti dai seama ca bogatii lumii acum erau cei mai sanatosi oameni de pe pmaant
Nu mai asculta teorii ale conspiratiei si citeste in schimb niste site uri de specialitate: ))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aurul nu te trateaza de covid 19, deci nu!

| RaduWhovian a răspuns:

Gandeste te putin, daca aurul trata de coronavirus, nu mai gaseai niciun tigan bolnav de asa ceva