| Dbshdiehd a întrebat:

E adevarat ca ne monitorizeaza astia telefoanele acum cu coronavirus? Pai ne asculta asa pe toti ne monitorizeaza fiecare miscare?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este o prostie asta, nu te monitorizeaza nimeni.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Oricum știe Google-ul fiecare mișcare a noastră, ce-i mare lucru?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Se monitorizeaza persoanele infectate si cele in izolare.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sunt monitorizate in sensul ca verifica une esti, nu ce vorbesti.

| PainTech a răspuns:

Nu chiar.
Datele sunt anonime, respecta politica de confidențialitate la nivel european.
In plus e la nivel de operator telefonie mobilă, ceea ce înseamnă că precizia o sa fie de câțiva kilometri, tehnologia bazandu-se pe antenele de telefonie, nu pe GPS.

Nu te spionează nimeni sa vadă dacă stai in casa. Se vor date despre mișcarea generala a populației (de exemplu : cat de mult se deplasează lumea între diferite regiuni, care sunt cele mai periculoase regiuni după numărul de conexiuni cu alte regiuni, dacă există zone de refugiu, etc.). Pe scurt : statistici.

Răspuns utilizator avertizat