| Robytzu77 a întrebat:

Este adevarat ca daca bei cam 1 sticla pe zi de Coca-Cola exista riscul de a nu mai face copii sau afecteaza cresterea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| W0LF7 a răspuns:

Nu poate produce nici una din cele enumerate de tine stai linistit.Problema la Coca-Cola si alte sucuri acidulate care contin mult zahar sunt cresterea in greutate, riscul de diabet la consum mare si nici dintilor nu le face prea face bine...si eu inainte eram adeptul acestei bauturi dar m-am lepadat si consider ca apa e mult mai sanatoasa.Pana acum 2-3 ani nici nu as fi vrut sa aud de apa, dar acum de cand nu mai beau sucuri acidulate pot spune ca apa este un lichid la fel de bun ca celelalte si la care avem acces foarte usor...in concluzie nu poti pati nici unul din acele lucruri pe care le-ai spus dar ai grija la continutul ridicat de cofeina si zahar si bea in cantitati moderate.

8 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Nu stiu eu daca provoaca infertilitate sau afecteaza cresterea, dar clar nu este in regula bautura aia. daca poate dizolva un sobolan pana la dinti una din substantele componente, e clar ceva in neregula cu ea. asa ca prefer sa beau in sila apa ca macar stiu ca e sanatoasa, decat sa risc varii probleme de la cola. de la probleme la ficat, rinichi, inima...

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu cred, dar oricum nu e bun si nici sucul care se vinde drept "natural" nu e bun...
un pahar de vin e mult mai bun daca te-ai saturat de apa

Răspuns utilizator avertizat
| TomyRO a răspuns:

Nu

| Plesa_Alexandru_1998 a răspuns:

Am lasat o moneda ruginita peste noapte intr-un pahar cu coca cola, si cand am scos-o stralucea gandeste-te cum iti poate afecta tie organismul... sad Prin urmare nu te mai gandii la coca cola si alte bauturi de genu si bea apa!

| B2uty a răspuns:

Nu. Provoaca obezitate si actioneaza asupra imunitetului. Si cel mai important creeaza dependenta!