| Asdffd a întrebat:

Este adevarat ca daca bei mult energizant poti avea probleme cu inima? Si daca da cate engergizante pot sa beau? Am 13 ani si daca beau dintr`o data mult se intampla ceva? Miacamea imi zice sa nu imi mai cumparchatterbox! Ca voi avea probleme cu inima!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. La varsta ta nu ai voie sa bei energizante. De-abia dupa 19-20 de ani poti bea unul la ocazii, la nevoie (adica sa zicem la 2-3 luni) fara riscuri.

| doctoru a răspuns:

Risti sa faci ceva probleme, mai ales la rinichi. nu se recomanda mai mult de 1 pe saptamana.

| Kittynika a răspuns:

Nu stiu daca o sa ai probleme cu inima dar nu vad farmecul, de ce bey energizant? mai ales la varsta ta.
Intr-adevar nu sunt bune. Otrava curata! Renunta!

| Yzzza a răspuns:

Teoretic ai voie sa bei energizante de la varsta de 18 ani din cate stiu.
Daca chiar iti doresti atat de mult sa te umplii de enegie, iti recomand sa bei mai bine cafea, desi nici cafeaua nu e prea buna la varsta asta.in orice caz. energizant sa NU bei pentru ca e o mare prostie, arunci banii pe fereastra si iti mai si strici sanatatea...deci.eu iti recomand apa plata ca bauturabig grinhappy

| Dyller a răspuns:

Pai daca bei ca disperata n-o sa ai probleme numai cu inima, mai mult cu ficatul, unu pe zi CEL MULT chiar la 2 zile e bine dar tot nu e bine ca bei

| ShotYouDown a răspuns:

Da, vei avea probleme, imi aduc aminte ca am baut 2 energizante intr-o zi am inceput sa tremur sa fac febra si sa vomit ff tare,

| cristina_3693 a răspuns:

Nu stiu cate poti sa bei, dar sigur nu sunt bune.mai ales la varsta tastraight face

| aNdreyu27819 a răspuns:

Intr-un fel nu sunt prea bune eu am 15ani si beau maxim intre 1-3pe saptamana depinde... faza e ca-ti provoaca dependenta si nu te poti lasa... eu beau de la 13-14ani cam asa si parca imi cere organismu de acum laughing, vezi tu, daca te poti lasa ar fi foarte bine!