| SLexuS a întrebat:

As vrea sa beau energizant, am 14 ani. Ce consecințe o sa am, ce o sa simt? Cu inima nu am probleme, cu rinichii am!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Totul cu limita man

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad de ce ai avea nevoie de asa ceva la 14 ani. Doar ca ai vazut pe la altii si ti se pare cool? De la unul nu vei pati nimic, daca iti faci un obicei o sa ai probleme cu ficatul, stomacul, rinichii

| SLexuS explică (pentru suntserios):

Pai toată lumea din gașcă bea, și sunt singurul cu suc...

| aXy99 a răspuns:

Pe mine ma doare stomacul de la ele. Sunt pline de chimicale. Daca vrei cofeina, bea o cafea.
Nu cred ca vei avea consecinte grave, poate doar in timp daca vei consuma in exces.

| SLexuS explică:

Nu o sa beau ca exagerat, 1 pe la 4 5 zile, un energizant de început, sa nu încep cu Red bull

Răspuns utilizator avertizat
| Panta_Cornel_1996 a răspuns:

Eu unul nu recomand sa bei. Eu am baut unul si 2 zile încontinuu m-a durut ficatul de nu stiam ce sa fac. Acum e treaba ta daca vrei sa bei sau nu.