| JesusGee a întrebat:

Ce se intampla daca fac exces de limonada? Am inteles ca prea multe lamai fac probleme la inima, e adevarat? As vrea sa beau des limonada rece pentru ca este racoritoare.

4 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Iti afecteaza dintii in primul rand, lamaile portocalele contin acizi care-ti dizolva smaltul dintilor. si poti avea arsuri stomacale. asta stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cel mai rau caz poti face gastrita, dar trebuie sa bei multa, timp indelungat si pe stomacul gol.
La inima nu faci nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poţi să ai probleme cu inima.
Bea câte 2 pahare pe săptămână, nu exagera!
Mai bine bea apa rece.

| Gabitzu246 a răspuns:

Poti face ulcer