| iLexii a întrebat:

Este adevarat ca daca iti faci tatuaj faci cancer de piele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Patrăţel a răspuns:

Buna! Singuru lucru care il stiu sigur despre tatuaje este ca daca iti faci unul pe o alunita, sunt sanse de 70% [cam asa] sa faci cancer la piele.
Poti citii mai multe de pe aici, poate te ajuta:
http://www.eva.ro/......21422.html
http://www.copilul.ro/......-a903.html
O zi buna!:)

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, dar iti cresti usor riscul.

| MenInShadow a răspuns:

Depinde cum il faci, si la ce salon de tatuaje, trebuie sa fie unul foarte curat si cel care face tatuajul sa fie foarte priceput. Dar nu iti recomand sa-ti faci un tatuaj, pentru ca la fete nu da prea bine happy parerea mea.

Răspuns utilizator avertizat
| DyaElla a răspuns:

Nu e adevarat.

| Ambiguitate a răspuns:

Este adevarat daca faci sex iei sida? Nu draga mea nu e adevarat daca tatuajul al faci la un centru specialist si toate aparatele sunt sterilizate si lucreaza curat nu ai de ce sa-ti fie frica, fratele meu facea tatuaje la tot cartierul cu coarda de chitara si un motoras si nu au patit nimica, asa ca stai relax.

| Andreea_3136 a răspuns:

Da dar sincer? eu tot vreau tatuajlaughing

| geo691 a răspuns:

Exista riscu sa contactezi din diverse motive(ustensile nesterile, igiena, etc) dar asta nu se intampla in unitatile specializate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu intotdeauna.

| Cosmin_5281 a răspuns:

Depinde. Daca iti faci peste tot cred ca da. Dar unul mai micut merge nu faci cancer depinde si cu ce lucreaza baiatul.winking. Funda big grin