| mariuscdrz a întrebat:

Este adevarat ca daca o mama gravida este stresata in timplul sarcinii, copilul va fi si el stresat si anxios toata viata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este adevarat!
Daca mama este stresata cand este insarcinata, copilul din pantece va fi si el, dar numai atunci, pe moment.
Dupa ce se naste, copilul are propriile lui trairi.

2 răspunsuri:
| noname2021 a răspuns:

Nu este adevarat.

| Adi88 a răspuns:

Se spune ca starile femeii gravide se transmit si la fat. Daca tu esti suparata si el este, etc. Dar asta cat timp sta bebe in burtica dupa ce se naste nu ramane cu nici o stare.