| NikoNikoleta12345 a întrebat:

sunt insarcinata si au inceput sa apara probleme in cuplu..ne certam si a ajuns sa ma jigneasca foarte tare de cand copilul a aparut, desi ne dorim acest copil ft mult aman2. Problema e ca datorita sarcinii lui i se pare ca eu sunt iresponsabila si nu am grija de sarcina mea, insa nu este asa. ce credeti ca se intampla cu el? E stresat din cauza viitorului sau.ce? nu pot sa inteleg sunt foarte stresata si nu stiu ce sa fac.

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

In orice cuplu in care apare un copil e si o mica sau mai mare problema. Pentru ca relatiile se schimba, daca ea ii acorda pana atunci toata atentia lui, de la nastere sau chiar dinainte, acorda cea mai mare atentie copilului, si asta se reflecta intre cei doi soti, sotul simte ca ar fi neglijat, desi poate nu e, si de aici apar problemele.

| GoldenZenith a răspuns:

Cred ca stresul pentru sanatatea copilului e de vina. Dar ceea ce trebuie voi sa stiti este ca starile voastre se transmit fatului si sentimentele pe care le aveti voi, fie ele pozitive sau negative, el le simte. E ca si cum ai fi inchis intr-o camera si stai intr-o tensiune continua. Asta il poate afecta.

Incearca sa ii explici partenerului ca aceste certuri nu aduc niciun beneficiu dezvoltarii copilului si ca tu faci tot ce iti sta in putinta sa ai grija de sarcina.

| ovidiu123432 a răspuns:

Probabil este ingrijorat, oricine e asa cateodata.
Incearca sa vorbesti cu el.

| gugugugu a răspuns:

Ce copil a aparut tanti? Esti insarcinata in 2 luni, ai 10 clase si vrei copii. Du-te si fa avort cat mai poti.

| Roxette99 a răspuns:

Incearca sa iti faci ordine in ganduri si sa te calmezi.
Sa incerci sa vorbesti cu el si sa rezolvati problemele. Prin comunicare se rezolva totul. Si sunt sigura ca la voi asta e marea problema. Asteptam vesti! Bafta