| Peppy a întrebat:

Este adevarat ca inotul iti face umerii foarte lati?
Eu vreau sa ma duc numai pentru 2 saptamani cat sa mai slabesc cateva kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Sall. Inotul dezvolta uniform tot organismul. Este printre cele mai complexe sporuri. Dar in doua saptamani, nu vei face umeri. In schimb, vei vedea o modificare a organismului spre bine. Corp modelat, rezistenta fizica si psihica. Ca sa slabesti, in fiecare dimineata sau seara, coarda, cat mai multa coarda, iar la bazin inot si sauna. Pa!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu ai văzut vreodată un înotător? Nu cred!
Sunt mai lați dar nu foarte lați.
În două săptămâni abia se tonifică masa musculară, după o lună de zile vezi o slăbire ușoară dacă aplici o alimentație săracă în calorii!
Pa, pa.

| PredatoR a răspuns:

Ce vrei ma sa dai jos in 2 saptamani.
Pentru slabit: Cardio, alergare in aer liber si dieta frate... nu te duci si tu 2 saptamani si vrei sa slabesti.

| xStefanXxX a răspuns:

Da este adevarat si la doua saptamani ai putea slabi cam 3kg

| sonya_5952 a răspuns:

Din cate stiu eu inotul este printre cele mai recomandate sporturi atunci cand vrei sa slabesti dar si pentru intretinre corporala deoarece antreneaza toate grupele de muschi din corp. Cat despre intrebarea ta, stay cool, nu o sa te alegi cu umeri foarte lati, "problema" asta o intampina doar sportivii de performanta sau cei care practica intensiv inotul. Take care.

| Sm3xyKiller a răspuns:

Da iti face umerii mai lati dar in 2 saptamani nu are nimic happy si dupa parerea me innotul nu este o modalitate buna de slabit thinking

| adrya_9388 a răspuns:

Inotul te ajuta sa slabesti...sa vezi ce foame te ia dupa el, acum daca te abtiii un pic poti obtine rezultate bune, in ceea ce priveste umerii trebuie sa inoti ani buni ca sa obtii asa ceva...