| Criiss16 a întrebat:

Am 13 ani si vreau sa stiu daca fac inot ma pot inalta? e adevarat ca iti face umerii mai lati?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Da, te lateste in umeri si da, te poti inalta.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Da. te poti inalta dar te si lateste in umeri. sfatul meu este sa practici alt sport.ca de exemplu baschet sau volei

| dulshe a răspuns:

Sincer daca vrei doar sa inoti mai bine nu cred ca ti se vor lati umerii, dupa parerea mea si dupa cate am mai inteles de la cei cunoscuti te desvolti mai mult duoa o perioada de timp, dar cum tu vrei numai sa inveti sa inoti mai bine cred ca nu e nici o problema
mult SUCCES(paste fericit in continuare)

| Ofiintă a răspuns:

Eu fac inot de performanta si inotul nu creste numa musculatia in cea ce spui tu ca face umerii lati este adevarat te face barosan dar nu in cazu tau numa la cei care fac performanta cum uh vei incepe sa practici inotul te vei inalta un pic dar as zice sa incerci handbalul iti afuce bani vei fi inalta cetzi mai lipseste

| Criiss16 explică:

Vreau doar sa invat sa inot mai bine, nimic mai mult. o sa fie o perioada destul de scurta. credeti ca intr-o perioada scurta poate sa mi se faca umerii mai lati?sadsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA, este un sport complex, pune in miscare toti muschii. Te dezvolti armonios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fc innot de performanta de la 6 ani.intr-o perioada de 1 luna.nu cred ca o sa ai umeri lati.trebuie sa muncesty ff multwinking. un sport inplika multe lucruriwinking! dc fc un sport doar sa invety.cred ca o sa reusesty.eu ce sa-ti doresc.SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca e adevarat big grinbig grinbig grin

| crazyyume a răspuns:

Eu am o colega.practik inot din clasa a III-a si acum e in a VIII-a.sa o descriu: ca inaltime e normala cca 1.60 metri.are bazinul mic, e foarte slaba are vreo 45 kg.si da, are umerii lati. a fost o data la sport cu un tricou mai scurt si stramt avea un spate lat. ea face inot de performanta. daca tu vrei sa faci inot doar ca sa faci miscare nu prea cred ca o sa ai umeri lati.

| campionul a răspuns:

Te poti dezvolta armonios daca practici inotul

| kissmyass a răspuns:

Daca e o perioada scurta nici nu o sa te inalti nici nu o sa ai umerii mai lati. Mult succes.