| andreea567890123 a întrebat:

Este adevarat ca nu poti slăbi daca esti la menstruatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Nu are nici o legatura una cu alta

| Panamax a răspuns:

Mai ales daca te-a prins menstruatia in apropierea frigiderului.

| AnastasiaK a răspuns:

La menstruatie s-ar putea sa retii apa si sa nu se vada la cantar daca slabesti (sau sa se vada o greutate chiar mai mare decat aveai), dar oricum nu e ca si cand poti slabi cine stie ce in 3-6 zile. Daca te referi strict la cantar: ba da, se poate...ti-o spun din experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cantar poate nu se observa, dar poti slabi.

| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Nu există studii științifice care să dovedească sau să infirme acest fapt. Dacă vrei să înveți despre cum poți slăbi sănătos îți pot recomanda câteva conturi de Instagram ale experților în arta slăbitului sănătos: _ana.anghel_
nutritie_alexandra, camelia16fit ( la ea in repere găsești alimente slabe calorice din diverse supermarket-uri ), daniganashi, pomojafitness. Toți au o grămadă de informații pe paginile lor despre slăbit. Informația pe care o vei regăsi pe fiecare pagină de-a lor este cea legată de faptul ca singurul lucru care te ajută cu adevărat să slăbești este deficitul caloric. Poți citi mai multe despre el în postările lor.