| xXxTedyGirlsxXx a întrebat:

Este adevarat ca poti slabi de la fructe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa slabesti trebuie sa mananci cat mai sanatos adica fructe, legume si sa bei cel putin 2 l de apa pe zi.
Iar daca vrei sa slabesti trebuie sa-o iei mai usor cu grasimiile si dulciuriile.
Te pup, pa pa! kiss

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este adevărat dacă înveți să mănânci, fructe și legume cât mai proaspete, lactate degresate, carne slabă, cereale integrale, mult sport.
Pa, pa.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Slabesti daca arzi mai multe calorii decat consumi. Cand vine vorba de slabit, trebuie sa fii foarte strict si sa nu mananci NIMIC din ceea ce nu trebuie; altfel nu se vor vedea rezultate.
Si eu nu cred ca poti manca doar fructe toata ziua, nu contin tot ceea ce iti trebuie pentru o alimentatie potrivita.

| marinaa9 a răspuns:

Nu prea deoarece fructele contin glucide, adica zaharuri si glucidele nu te ajuta sa slabesti

| Loredana10 a răspuns:

Daca doresti sa slabesti trebuie sa mergi la un meic nutristonist care iti va da o lista potrivita cu ce sa mananci si ce nu. Daca vrei sa slabesti iti sugerez sa faci sport si sa nu mananci grasimi.