| Ali28 a întrebat:

Este adevarat ca prin masturbare deasa elimini mult zinc straight face? Cum poate fi corectat acest lucru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Elimini toxine nu zinc

| vader a răspuns:

Pai ar fi trei solutii:
1. Nu te mai masturbezi si vei avea un continut de zinc neschimbat.
2. Te masturbezi des in continuare si iei pastile cu zinc, sau mananci mancaruri bogate in zinc dar e posibil sa acumulezi mai mult sau mai putin de cat ai eliminat.
3. Te masturbezi des in continuare dar inghiti imediat continutul pe care l-ai eliminat si iti pastrezi astfel zincul constant in organism.

| Poison0fL0v3 a răspuns:

Iei multe medicamente naturiste ce cotin zinc. si te presti din chestia asta.

| sergiu2525 a răspuns:

Crede-ma,si eu am citit multe despre asta, prin eliminarea zincului se produc ce ai tu si eu:probleme de memorare, lipsa de concentrare etc. nu se mai recupereaza din cateam citit de pe net.sorry. (daca gasesti tu solutie un pm te rog)

| Ali28 explică:

''nu se mai recupereaza din cateam citit de pe net.sorry. (daca gasesti tu solutie un pm te rog)'''

Daca nu recuperai sufereai de deficit de zinc, deci ma indoiesc.Ce alimente accesibile sunt bogate in zinc (stridiile au mult dar pretul si pretul e pe masura)

| mateus a răspuns:

E adevarat, elimini zinc, dar in niciun caz cantitati care te-ar pune in pericol. In orice caz, masturbarea excesiva nu e niciodata indicata, iar singurul efect benefic ar fi relaxarea. De corectat, doar abstinenta te scapa. happy