| luiza171 a întrebat:

Este adevarat ca uleiul de masline e bun si pentru acnee? il foloseam doar pentru bronzat, acum am auzit si asta cu cosurile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca e asa bun pentru acnee

| AndraNicoleta a răspuns:

Nu cred! Uleiul de masline ingrasa. Pentru acnee ti-ar trebui ceva care sa usuce.

Eu iti recomand Garier 3 in 1. E foarte bun si il poti folosi si ca masca si ca gel de curatare.

Mult succes!

| xXdoareuXx a răspuns:

Nu incerca toate prostiile care le auzi. du-te la un medic specialist.

| danyshatAT a răspuns:

Da este foarte adevarat este bun si pentru parhappy

| allexxys a răspuns:

Nu draga mea, nu e bun pentru acnee dar in schimb este bun pentru hidratare, par, unghii si sanatatetongue...
Pt acnee ...nu merge incearca altceva...kiss
BaftA!

| catalinnaelena a răspuns:

Uleiul de masline este gras. pentru acnee nu se folosesete substante grase. incearca o masca de miere si scortisoara sau spala-te cu faina de porumb pe fata...

| Malina4 a răspuns:

Buna eu stiu ca uleiul de masline este bun pentru : bronz, par, fata dar se poate si pentru acnee mai bine uitate pe site-ul asta http://www.apropo.ro/life-style/frumusete/acnee-cauze-si-tratament-4219708 sper sa te ajute.

| luiza171 explică:

Ok...de par si bronz stiam...mai bine nu incerc decat sa ma trezesc cu mai multebig grin ca stiu ca nu sunt bune cele pe baza de ulei pentru ten gras, dar tot auzeam de asta

| Leiko a răspuns:

Ulei hidrateaza, hranste dar in nici un caz nu usuca! Daca dai cu ulei de orice fel pe un ten deja gras nu faci decat sa accentuezi aceasta trasatura si astfel vei avea mai multe cosuri! Daca vrei sa scapi de cosuri foloseste Zineryt. Este o solutie pe care o poti obtine gratuit daca ai sub 18 ani si ti-o prescrie medicul sau o cumperi costa cam 32 lei.