| marianaadriana a întrebat:

Am auzit ceva cum ca uleiul de masline te ajuta sa te "innegreasti" mai repede. Este adevarat?

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Da si e mai bun ca multe cremuri/spray-iuri/lotiuni.Personal am folosit si anii trecuti(la mare) si am sa folosesc si anul asta! Pielea nu se inroseste si nu se cojeste chiar daca te ai ars putin mai mult la soare.De dai de cate ori ai nevoie(o sa-ti dai singura seama)in functie decat stai la soare. big grin

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

P.S.:Pentru protectia impotriva UV si pentru a indeparta mirusul specific(chiar daca e insesizabil uneori)foloseste o lotiune specifica pentru contra UVA, UVB si UVC.
Daca nu stii ce sunt citeste aici:
http://www.perfectlook.ro/......a-uvb-uvc/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,accelereaza bronzul.
Te dai inainte pe piele cu el, il aplici.
In plus protejeaza si de razele ultraviolete.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,este adevarat.Dar daca ai tenul foarte deschis iti sugerez sa te dai mai intai cu protectie solara, apoi cu ulei.

| dragodana a răspuns:

Salut! Da, e adevarat. Daca nu ai bani de ulei special destinat plajei merge si asta. Pune-l intr-o sticluta cu pulverizator pentru a fi mai usor de aplicat.N-ai fi singura care face treaba asta.Am vazut ca au venit la piscina si cu sticla de ulei de masline(ambalajul original).

| SweetAl3x a răspuns:

Este adevarat. Accelereaza bronzul, ca majoritatea uleiurilor - iti arde pielea mai repedewinking
Uleiul de masline insa si o nuanta mai placuta, usor aramie.

| soffie a răspuns:

Da. Te ajuta sa te bronzezi dar sa stii ca nu te protejeaza de razele ultraviolete.