| T30D0RA a întrebat:

Este bine daca alerg de 4-5 ori pe saptamana a cate 30 de min?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ALY_2447 a răspuns:

Face bine la sanatate pana si medicu il recomanda

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Normal! thumbs up

Elianna
| Elianna a răspuns:

Bine la ce? Rau nu are ce sa-ti faca la nimic, doar sa nu faci febra musculara de la atata alergat!

| baru a răspuns:

Nu. Trebuie sa alergi zilnic ca sa ai randament. Minutele sunt bune, dar in treizeci de minute ar trebui sa faci cam 10 km. daca alergi bine si dupa un timp de antrenament. Pa

| robert1239 a răspuns:

LOVEsick banal.Asta o spune oricine. Uriasule da.Este bine.Acum depinde ce vrei sa urmaresti. Daca vrei sa slabesti este super de 4 5 ori pe saptamana.

| Coriii a răspuns:

Da este excelent :X
dc nu ar fhi?

| Alex_7297 a răspuns:

Nu trebuie să alergi după cronometru, pentru că nu vei parcurge aceeaşi distanţă în fiecare zi. Ar trebui să îţi faci un traseu de 15 km pe care să îl parcurgi zilnic, sau cel puţin de 5 ori pe săptămână...

| bestmusik a răspuns:

Da este bine insa recomandat ar fi in jur de o ora pe zi.

| autoboy a răspuns:

Nu!

| LOVEsick a răspuns:

Sportul e si va fi mereu sanatos. big grin

| LOVEsick a răspuns:

@robert1239. Asa o fi Robert, insa banalitatea aia e un adevar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte bine.

| cineva_2560 a răspuns:

Da, este chiar foarte bine!