| AlexUrasteIdiotenia a întrebat:

Este bine daca am 1.55m si 45 Kg la 12 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MrMaloneSV a răspuns:

Nu are nimic.Intradevar greutatea ta e un pic peste medie dar esti copil de pe o zi pe alta greutatea ta se modifica.Nu iti fa griji sunt copii care au si 80 kg la varsta ta si tot li se pare ca sunt slabi.

6 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Da,este o greutate normala.Mananca sanatos si fa miscare si iti vei pastra sanatatea si pe viitor.

| introduaicinumele a răspuns:

Calculeaza-ti aici sa vezi daca este ok: http://www.halls.md/ideal-weight/body.htm

Stai c-am facut eu pentru tine asta deja :D zice ca greutatea medie a copiilor de varsta ta este de 46 kg, nu stiu cat de exact este, dar, uita-te putin la tine, iti place cum arati? Asta totusi conteaza, la varsta ta, cand vei fi mai mare atunci va fi mai important sa te intereseze lucrurile astea.

| FemeiaPisică a răspuns:

Da, ai o greutate normala.

| XeVoNY a răspuns:

Nu. Incearca sa mai slabesti putin.

| ancacrnl a răspuns:

La varsta asta incepi sa te dezvoli, nu iti fa griji, pete ceva timp o sa fi altfel

| Massaggi3riabilitazione a răspuns:

Nu iti fa griji, metabolismul tau esti in formare, se autoregleaza, la varsta asta nu are rost sa iti faci griji de genul acesta, totusi incearca sa eviti mec donald`s, shaorma si orice junk food!