| Cccccccccccccorina a întrebat:

Cate kg ar fi bine (sau aproximativhee hee) sa am la 1.55m?

Răspuns Câştigător
| xoxxxoooxo a răspuns:

35-40 cred eubig grin:*

8 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Se zice ca trebuie sa ai atatea kg cati metri ai(daca ai 1, 55 ar trebui sa ai 55 de kg)dar mi se pare cam nepotrivit un asemenea nr de kilograme.Eu zic ca e bine sa ai atatea kg asa incat sa nu fii nici schelet ambulant laughing dar nici sa iti sara nasturele de la pantaloni, sa nu te poti incheia (am glumit la ultima parte putinbatting eyelashes )

| TeoPT a răspuns:

40-45

| Dariana a răspuns:

45happy inaltimea ta- 10 : 55-10=45

| Puffu a răspuns:

In jur de 45 kg. Depinde si cum iti place sa fii.

| Dorinel a răspuns:

Trebuie sa spui si o varsta.

Uite, cred ca site'ul asta te va ajuta enorm.
http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html

| medgirl a răspuns:

Eu stiam ca greutatea perfecta estesadin cazul tau)1, 55-100-10=45kg
[la fete]

| Duudy a răspuns:

1, 45:d

| EMYLYAKOS_8257 a răspuns:

Cu 10 mai putin decat nr centimetrilor peste 1 metru adica 45 kg