| Gebo166 a întrebat:

Este bun ceaiul verde antiadipos?
afecteaza cu ceva organismul?straight face
mersi fundabatting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Ceaiul verde antiadipos contine pe langa ceai verde chinezesc si alte plante de ex. nalba, lotus care-i potenteaza efectele( de ex: nalba are efect prioritar laxativ accelerand tranzitul intestinal normal ceea ce inseamna ca apa si principiile alimentare cum sunt proteinele, lipidele, glucidele, vitaminele si sarurile minerale sunt incomplet absorbite la nivel intestinal, lotusul are actiune vasodilatatoare, scazand tensiunea arteriala)

Eu n-as folosi acest tip de ceai tocmai datorita adaosului acestor potentatori --- este un ceai care n-a trecut "proba timpului" asa cum este ceaiul verde chinezesc fara alte adaosuri :http://www.formula-as.ro/......verde-7667

Consumat zilnic si alaturat unei diete echilibrate, ceaiul verde este mai sanatos( nu atat de "agresiv" ca cel antiadipos suplimentat cu alte adaosuri). Numai bine!

2 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Da, este bun