| AvalohAlyn a întrebat:

Este bun MagneZiB6 de la CaliVita?(magneziu+zinc+vitamina B6) ca si ceva complementar pe langa tratamentul psihotrop de la doctor ptr.depresie/anxietate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La un control endocrinologic ai fost sa vezi cum stai cu tiroida? De anxietate nu poti scapa cu magneziu si asa mai departe... uneori nici tratamentul nu ajuta avand in vedere ca iti da efecte secundare.cel mai bine ar fi sa mergi la un psihoterapeut.pe mine nici 3 tratamente pentru anxietate nu prea ma ajutau. sportu cred ca este cea mai buna solutie pentru depresie si anxietate. tiam mai zis du-te si alearga in aer liber o luna de zile si o sa vezi o mare schimbare.

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Am vazut adesea articole in care se afirma ca deficitul de magneziu este una din cauzele depresiei. Deci ar trebui sa ajute.