| Martsje a întrebat:

Ajutati-ma, va rog! Scuipand sange in timpul periajului dentar, m-am decis sa probez pasta de dinti parodontax, numai ca am folosit-o cam mult timp si mi s-au ingalbenit dintii foarte tare( mi-a aparut tartar), iar sangerarile tot nu mi-au trecut.
Voua v-au trecut sangerarile folosind parodontax?
In caz ca v-ati confruntat cu o astfel de problema, ce pasta de dinti ma sfatuiti sa folosesc pentru a scapa de tartar,(detartraj nu pot face, pentru ca sunt insarcinata)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E foarte buna parodontax, si eu o folosesc regulat si nu am avut probleme cu ingalbenitul. Mai exista sensodyne

| SkyPilot a răspuns:

Eu folosesc apa de gura Listerine si merge foarte bine contra sangerarilor. Dar nu rezolva problema tartrului.

| Martsje explică (pentru SkyPilot):

Multumesc pentru sugestie. Aveam nevoie si de o apa de gura buna!

| SkyPilot a răspuns (pentru Martsje):

Vezi ca este destul de gretoasa. Mie imi provoaca o usoara senzatie de voma. Probabil tie cu atat mai mult.

| PrietenashXD a răspuns:

Foloseste colgate. Si daca nu iti trece du-te la dentist, el va sti ce sa faca. Funda?