| Chris_8217 a întrebat:

Este buna pasta de dinti pentru acnee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| drstomatolog a răspuns:

Doar daca este acnee cu dinti

| Candice a răspuns:

Am incercat dar nu prea a mers. Foloseste mai bine o crema happy

| slayer666 a răspuns:

Nu stiu sa aiba vreo legatura pasta de dinti cu acnee. S-ar putea ca fluorul continut de pasta de dinti sa aiba vreun efect asupra acneei dar daca are un efect prost? Eu nu m-as risca. In schimb ti-as recomanda clearogen. Uite iti dau si site-ul: http://clearogen.ro Din cate stiu eu sunt produse foarte bune acolo. Spor :D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! La fel de buna ca o crema de lustruit pantofii.

| MissFashionPrincess a răspuns:

Da, dar doar cea simpla. Nu incerca de exemplu cu pasta care albeste dintii, aceasta iti poate agrava mai rau probleme...

| pink_7086 a răspuns:

Eu am folosit pe nas...si nu prea am avut rezultatetongue

| Sandra_2458 a răspuns:

Din cate stiu eu este buna pentru cosuri (le usuca)
Insa poti folosi un gel de curatare