| d3utzsa a întrebat:

Este buna zeama de lamaie pentru cosuri?big grin

ca am auzit ca le usuca

a inceracat cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește un tonic antiseptic și tinctură de propolis pe fiecare coșuleț, seara te speli pe față cu un săpun antibacterian și ulei de migdale dulci.
Trebuie să ai un pic de răbdare, ești în perioada de pubertate.
Pa, pa.

| anad a răspuns:

"Daca ai tenul acneic, foloseste cu incredere lamaia. Efectul ei astringent este recomandabil pentru tenul cu pori dilatati, avand efecte favorabile si in indepartarea punctelor negre si reechilibrand secretia glandelor sebacee. Tot in aceasta situatie, poti recurge la mastile pe baza de castravate. Paseaza feliile de castravete pana cand devin o pasta omogena si aplica masca pe fata. Elementele naturale pe care le contine castravetele vor contribui la ameliorarea vizibila a acneei." Chiar au efect si lamaia si castravetele.