| larxyoana a întrebat:

am auzit ca zeama de lamaie este buna pentru cosuri; dar nu stiu exact cum. imi spuneti? dau funda pentru cine e mai explicit!

Răspuns Câştigător
| 6111992 a răspuns:

Buna este buna, tamponezi zona cu un pic de zeama dar ai grija zeama de lamaie folosita in exces asupra tenului il poate usca. Incearca asta:un albus de ou si 2 lingurite de malai (bati albusul cu o lingura pana acesta devine ca o spuma apoi adaugi cele 2 lingurite de malai)aplici pe fata umeda in prealabil spalata, lasi sa se usuce apoi o indepartezi cu un pic de apa calduta. face minuni asupra cosurilor si asupra punctelor negre in plus o sa ai un ten foarte fin si foarte curat este de ajuns sa aplici o data la 2 saptamani.

4 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Hey!
da,este adevarat! uite ce trebuie sa faci:
1-ia o felie de lamaie(subtire)si pune-o pe fata.
2-las-o 5-10 minute
3-daca ai multe cosuri, repeta operatiunea o saptamana-doua. daca ai putine, 4-5 zile.
un weekend funny!

| Queensway a răspuns:

Ia o felie de lamaie si maseaza cu ea pe toata fata. Lasi 5-10 min si dupa spala-te pe fata. Succes! big grin

| Ady3835 a răspuns:

Spalate cu sapun are si sulf si scapi rapid de ele, de 2 ori pe zi nu mai mult

| ChildishDevil a răspuns:

Este intr-adevar` buna...dar nu in mod deosebit pentru cosuri, ci pentru un ten mai gras`(dar usuca si cosurile acum depinde de ten) eu zic sa o incerci insa fa`ti ceva o masca din ea...asa s-ar putea sa fie prea "acidulata" pentru un ten sensibil.Are cam acelasi efect ca al Zyneritului`! Bafta:*sper ca te-am putut ajuta!