| WilderNeg a întrebat:

Este ceva ceai sau medicamente pentru ingrosarea vocii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista medicatie pentru ingrosarea vocii.
Vocea la baitei se schimba pe la 13 ani si se incheie la 20 de ani.
pana atunci, va trebuii sa inveti a trai cu vocea pe care o ai, ca alta nu mai capeti!

| Donsavas a răspuns:

Exista medicamente hormonale dar nu ti se administrează doar pentru "defectul" tau vocal ci pentru semne si dezechilibre evidente ale sistemului endocrin.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Donsavas):

Nu s-a cerut tratament hormonal aici, ci strict ceva pastile DOAR pentru schimbarea vocii, ceea de nu exista!

| Ivanov27 a răspuns:

Steroizi.