| MISLO a întrebat:

Exista operație pentru subțierea sau îngroșarea vocii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista asemenea operatie, pentru ca vocea este ceva ce nu poate fii modificata.

| ReddY25 a răspuns:

Pe asta nu am mai auzit-olaughing)

| RoCkKiD a răspuns:

Exista, se practica la ia trans doar ca nu am idee daca se face la noi si o sa ghicesc ca e destul de scumpa.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Da, dar numai de subțiere și numai dacă ești mascul. Operația se face la oo, constă în extirparea lor, și rezultă în voce ca a Irinei Nistor sau a Monicăi Columbeanu. Alternativ, poți face o intervenție de subțiere temporară a vocii, care constă în strângerea cu putere a acelorași oo, de preferință într-o menghină, dar se poate și prin lovirea lor cu un bocanc. Ideal, clăpar de ski.
Efectul durează până la 2 - 3 ore, și este urmat de o durere latentă, care poate persista 1-2 zile.
Numele alternativ al celor două proceduri este "Pisdificare", permanentă sau temporară, după caz.
Sper că răspunsul a fost suficient de explicativ și folositor.

| phpmyadmin123 a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

La ce cuvinte ai folosit, nu-mi pot da seama daca comentariul este la misto laughing), buna explicatie btw!

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru phpmyadmin123):

A fost combinație, și la mișto și serios. Cuvântul folosit în modul cel mai serios a fost "Pisdificare".
Te salut!

| MISLO explică (pentru MihaiSpeedster):

Ms, dar nu am nevoie laughing

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru MISLO):

Bine, atunci funda, te rog! big grin