| anonim_4396 a întrebat:

Este cumva fimoza cauza formării pietrelor la rinichi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este nici o legătură între cele 2 aspecte/afecţiuni!

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Nu, fimoza este imposibilitatea de ați decalota penisul nu are tgreabă cu pietrele la rinichi! Sucurile sunt cauza formării pietrelor la rinichi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Nu are nici o legătură una cu cealaltă.
Una este să ai fimoză, alta este cauza formării pietrelor la rinichi.
http://www.bzi.ro/cauzele-formarii-pietrelor-la-rinichi-81282
Te pup!

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Nu au nici o legatura una cu alta. Una este fimoza si alta sunt pietrele la rinichi.Sunt doua afectiuni total diferite.