| 4evergentleman a întrebat:

Este eficient Modafinil? Dar Neo Optimizer? Credeți în fabulația asta că anumite medicamente te fac mai sociabil sau mai deștept? Știți astfel de pastile?
I-au ginkgo biloba tonic cerebral și vad că e varza nu mă ajuta deloc la capitolul memorie sau atentie, concentrare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă crezi că nu-ș-ce-tonic-cerebral te ajută să memorezi pentru școală sau ce-o fi, eroare! Nu ajută. Metoda ce ajută e aia clasică: repetiția până la plictiseală

| carlyy1765 a răspuns:

Nu, asa cum a spus Sierra, medicamentele nu ți schimba personalitatea. E ca și cum ti-ai baga substanțe pentru a face fata la efort. Faci exerciții de concentrare, socializare cu oamenii, citești mai mult, dacă dorești sa afli mai mult și tot asa.