| fatoon a întrebat:

Este greu sa folosesti lentile de contact? cum e mai ok, cu ochelari sau lentile? din cat in cat trebuie sa-ti schimbi lentilele?
dau funda :X:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| 0vidius a răspuns:

Ochelari categoric uita de lentilele de contact.

| Ramonaaaa a răspuns:

Buna!
Nu sunt greu de pus daca exersezi si ai avut experienta inainte.Din punct de vedere estetic, bineinteles ca arati mai bine cu lentile si nu cu ochelari insa din punct de vedere medical sunt mult mai ok ochelarii.
Lentilele de contac sunt foarte "pretentioase", trebuie curatate foarte des iar daca iti intra praf in ochi atunci cand le porti iti este foarte greu sa le mai scoti.
http://lentile-de-contact.sorinescu.net/......ntact.html
Eu nu ti le recomand, sincer!
Pa, pa!

| JasonMcCann a răspuns:

Daca folosesti lentile de contact fara acordul medicului poti sa orbesti.

| cess a răspuns:

Este mai ok sa folosesti lentile, si este si mai usor. acum depinde si de buget...din cate stiu, lentilele sunt mai scumpe ( daca te referi la cele de vedere ) si difera perioada in care le poti folosi de la 3 luni la 3 ani.

| fuckThisLife a răspuns:

Lentilele,si nu le schimbi decat daca ti se schimba dioptriile

| wibi a răspuns:

Buna da e greu nu ma refer ca e greu sa le pui sau sa le scoi dar la un moment dat o sa te usture ochii... sper ca te-am ajutat

| marilen a răspuns:

Daca nu te deranjeaza foarte mult aspectul tau cu ochelari, ramai la ochelari. Dupa mine lentilele sunt o mare pacoste si iti dau doar batai de cap. Si nici nu is foarte sanatoase.