| Vali2343242 a întrebat:

Este in regula daca dorm intr-o camera in care am spalat recent un colt cu clor? Prin recent ma refer acum 8-9 ore. Am aerisit, am dat cu odorizant dar tot se simte miros.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Nu se intampla nimic, plus ca nu cred ca se mai simte mirosul cine stie ce, poti dormii linistita

| asuari a răspuns:

Nu cred ca ar fi o problema. Daca miroase chiar super-super tare nu iti recomand sa dormi. Acum conteaza si de ani tai. daca un copil are sub 6 ani nu ar trebui sa miroasa deloc.În cazul în care se alege folosirea produselor pe bază de clor, încăperile trebuie foarte bine ventilate, produsele sau obiectele foarte bine limpezite, iar copiii nu trebuie sub nicio formă să stea în camerele curăţate cu aceste produse, imediat după aplicarea acestora; Evită folosirea spray-urilor de curăţat si dezinfectat care pot emana în atmosferă vapori de clor foarte periculoşi pentru cei mici; Nu mai folosi odorizant dupa ce ai spalat cu clor.

| LuluOneMillion a răspuns:

Pentru odata nu are ce sa iti faca probleme. Daca folosesti produse zilnic cu clor prin casa iti poate cauza boli respiratorii.

| atipicalperson a răspuns:

Daca au trecut atatea ore de cand ai spalat cu clor, nu pare a fi vreo problema sa dormi acolo. Mirosul a ramas din cauza ca, la urma urmei, este o incapere; va disparea complet in urmatoarele zile.