| anonimplz a întrebat:

mi-am cumparat o pereche de tenisi si miros urat, a plastic, i-am lasat o zi la aerisit dar tot miros, daca o sa ii spal imi e ca tot o sa miroasa, ca siretele le-am spalat si tot miros, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Poti incerca sa in freci cu putin bicarbonat de sodiu (se gaseste la orice alimentara), si sa lasi putin inauntru peste noapte, sau sa lasi inauntru un pliculet de ceai. Cu bicarbonat de sodiu poti sa speli orice miroase urat. Nu va mirosi frumos sau a parfum, pur si simplu nu va mirosi a nimic si daca vrei, poti parfuma dupa aceea.

5 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Încearcă cu spray din acela odorizant. special să nu miroasă, poate așa merge.
Dacă nu, bagă-i la mașină, pune ceva mai mult Lenor, dă-i cu parfum.
O zi plăcută!

| madalinamadu a răspuns:

Dă-i cu parfum laughing. Sunt noi, e normal să miroase, dar la cum i-ai descris tu zici că-s sconcşi laughing. Şi în fond, cine stă toată ziua să îşi miroase papucii? O legendă spune că ei sunt făcuţi pentru a fi purtaţi în picioare.

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

O sa i lasi foarte mult timp la aerisit pentru a iesi mirosul de petrol! aproape 7 zile afara la aer fara sa ploua pe ei, dupa care ii vei putea incalta!

| Storm1X a răspuns:

Sa ii speli, orice lucru nou trebuie spalat inaintewinking daca tot miros si dupa spalare pune niste pliculete de ceai inauntru si lasa-le o zi, o sa absoarba mirosurile neplacute

| DenisaMuntean a răspuns:

Mirosul lor se va duce dupa ce ii vei purta o vreme, nu te agita happy