| Ana-Maria_Serenec_1995 a întrebat:

Este normal ca după două luni şi jumătate de la operaţia de apendicită să vomit anumite feluri de mâncare? Dacă ştie cineva să-mi spună ce şi cum, vă rog frumos! Sunt mâncăruri pe care le vomit şi am dureri la operaţie şi uneori şi dureri abdominale.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Mie mi-a zis ca trei luni dupa operatie sunt inca postoperator si sa nu ma speriu daca simt ceva ciudat la operatie, dar de vomitat nu am vomitat si sincer eu nu am avut probleme, deci nu cred ca e normal, durerile da, dar voma nu straight face

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU prea este normal!

Totuşi, este posibil ca senzaţia de vomă ( respectiv durerile abdominale ) să NU aibă legătură cu operaţia de apendicită.

Ar fi indicat un control la medicul de familie şi o Trimitere pentru investigaţii suplimentare.

Toate cele bune şi multă sănătate.