| Bogdandfqj a întrebat:

Pot avea apendicita daca? am podta de mancare, nu am greata, nu imi vine sa vomit, dar am dureri abdominale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

Da nu trebuie neaparat sa ai greturi si sa nu ai pofta de mancare, la tine se poate manifesta doar cu durerile abdominale daca nu este grav cand devine mai grav incepe febra si durerile coboara pe picior.

1 răspuns:
| SimonaCristina a răspuns:

Daca durerea e in fosa iliaca dreapta, daca se insoteste de subfebrilitate +/- greata, varsaturi, daca ai la analize numar mare de leucocite si dac ai aparare sau contractura dupa ce apesi locul si iei mana brusc poti avea apendicita. Fa un consult chirurgaaical ca sa fii sigur! Sanatate!