| lyza a întrebat:

Este normal ca un copil de 4 ani sa aiba puls 120 in repaus si sa se umfle foarte tare venele de la gat atunci cand e agitat sau plange? pentru dl. dr. bogdan doroftei.Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

NU este bine deloc. La 4 anisori pulsul 120? Mergi cu el la medicul de familie, apoi el iti va da o trimitere catre un doctor specialist. Luni, la prima ora du-te la medic!
Sanatate, numai bine!

| ksuper31 a răspuns:

Eu nu cred ca e deloc bine...sa i se umfle venele? puls 120? nu cred ca e bine.nu prea stiu multe despre medicina dar nu cred ca e normal

| lyza explică:

Multumesc da raspuns. am facut deja programare la un medic cardiolog pediatru. sper sa fie bine.