| Schrotter54321 a întrebat:

Este normal sa am stari depresive vara cand nu am ce face sau ma doare ceva(mi-e teama sa ma imbolnavesc )?
Iar vara nu pot dormi la oras si ma trezesc de nenumarate ori din somn!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la un psiholog / psihiatru, sa discuti problema.
Grabeste-te, nu neglija! Poate fi si periculos, mai ales spre varsta a 2-a, daca nu este rezolvata problema.

| carminaburana43 a răspuns:

Da e normal,si eu am stari depresive citeodata,ca sunt singura,mi-a murit sotul dar stiu ca trebuie sa te feresti sa ramai mult timp in aceasta stare si fac tot ce pot sa ies din starea respectiva anume munca si plimbarile in aer ma ajuta, precum cite o micasurpriza ce-mi fac urmarind un film bun, mancand o inghetata buna si copii mei la fel ma ajuta prin prezenta lor.De dormit si eu dorm greu in ultima vreme din cauza calduriieste cind pina la ora 4 dimineata nu inchid un ochi si asta destul de des, dar va trece cu venirea unei temperaturi mai scazute.