| anonimaalee29 a întrebat:

Este normal sa ma trezesc noaptea din somn cu dureri ingozitoare de cap? Si dupa sa nu mai pot dormi o ora sau chiar mai mult? In ultimul timp am foarte multe migrene, lumea zice ca este normal dar nu cred ca este chiar in regula. Si trezitul din somn a devenit aproape o obisnuinta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Lasa bautura big grin

| anonimaalee29 explică (pentru danbnz):

Nu beau de obicei, foarte rar de sarbatori/aniversari.

| danbnz a răspuns (pentru anonimaalee29):

Du-te la doctor, fa-ti un tomograf... nu e de gluma cu asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la medic și fă-ți un tomograf la cap! Nu e de glumă cu durerile astea! Aaa da, și s-ar mai putea să ai deviație de sept, care îți provoacă migrenele, respiri mai greu de fel? În orice caz, du-te și fă-ți un tomograf ca să stai liniștit!

| Raducons a răspuns:

NU este normal, trebuie ca sa afli cauza de urgenta. poate fi ceva grav.Nu stiu pe ce s-au bazat persoanele care au zis asa, dar nu este normal repet.

| aimullah123 a răspuns:

Uite ce zice un medic "Durerea de cap repetiva care ne trezeste noaptea din somn poate anunta debutul unei hipertensiuni intracraniene".
Oricum, nu trebuie sa te sperii dar trebuie sa mergi la doctor ca sa aflii ce ai big grin

| AmnidN a răspuns:

Pot să te asigur ca acest lucru nu este normal, și ar trebui să te adresezi unui specialist. Eu am avut așa gen de problema și am ajuns să aflu că este o oboseala cronica... de care apropo, m-am tratat jumătate de an. Așa că nu asculta lumea, ci du-te și fă o investigație.