| anonim_4396 a întrebat:

Este normal sa ma doara 5 zile consecutiv capul, bineinteles dupa scoala? Ms

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Probabul esti epuizat/epuizata dupa o zi de scoala si de aceia te doare capul.cel mai bine ar fi sa mergi la doctor!

| Yukidaruma a răspuns:

Hmm.nu nu e bine, probabil ai lipsa de caciu sau ceva de genul acesta, mai ales la scoala daca stai 6 ore cu galagia din pauze, multa minte incinsa in ore, nu e bine, mai ales daca nu si mananci nimi, c te sfatuiesc sa te duci la un doctorwinking

| cosmin2904 a răspuns:

Normal nu trebuie sa te doara nimichappy
mergi la doctor!

| Diux96 a răspuns:

Nu este normal.
ai putea avea nevoie de ochelari.sau ar putea fi ceva mai grac.ar trebui sa mergi la medicwinking
Si eu aveam aceeasi problema ca si tine.ma durea capu ff des dupa ce veneam de la scoala.si am avut nevoie de ochelari happy

| DarkSunshiine a răspuns (pentru Diux96):

Pai port deja ochelari...big grin

| Diux96 a răspuns:

Atunci nu stiu ce sa spun. poate ar trebui sa iti schimbi lentilele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate. Daca depui un efort psihic intens sau ai probleme cu vederea si fortezi ochii e posibil sa suferi de cefalee mai multe zile la rand. Mergi la medic sa rezolvi situatia. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te-a durut numai dupa scoala si,eventual,la scoala,da,este normal,mai ales daca ai avut zile grele,multe ore,galagie mare in jur,sau daca nu ai putut mananca suficient. Daca te-a durut pe tot parcursul zilei,inclusiv dimineata, cand te-ai trezit, va fi nevoie sa iei anumite masuri si sa faci un control.Numai bine.

| Ally99 a răspuns:

Nu nu este bine! Ar fi bine sa te duci la un control la ochi! Bafta!