| LLioopo a întrebat:

Este normal sa ma doara capul in halul asta? De o saptamana ma doare in fiecare seara, am luat algocalmin, tata spune ca traba schimbat capul!happy
Eu cred ca este ptc stau mult la calculator si citesc mult din carti dar totusi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| IsabelaBianca a răspuns:

Iti recomand un consult oftalmologic (mai ales daca stai mult la calculator). Durerile de cap in general ascund alte afectiuni. Nu mai lua pastile "dupa ureche", consulta un doctor. Nu este normal sa te doara nimic ...sau cel putin asa e ideal. Eu zic sa te duci la medicul de familie daca durerea persista si sa iti dea trimitere catre oftalmolog. Si pe mai departe, ai grija, la fiecare ora de stat la pc. sau citit trebuie sa iti odihnesti ochii cel putin 10 minute. Si creierul dar si ochii are nevoie de o pauza. De asemenea, dupa fiecare ora petrecuta in pozitia sezand (daca stai la birou de exemplu, in fata calculatorului) este bine sa faci niste exercitii pentru gat, coloana. Te imbratisez cu drag!

| madalinutza a răspuns:

Buna
si eu is la fel
ma doare capul mereucrying.
eu am fost la oftalmologie. mi-a dat ochelari sa port permanent
si apoi mi-a dat numai de citit
dar nu i-am mai purtat pentru ca i-am pierdut si acum ma doare din nouhee hee
iti recomand sa nu mai stai asa mult la calculator si sa mergi la oftalmologiehappy
succes:*

| nosferatu a răspuns:

Are dreptate taicatu. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hehe laughing amuzant tatal tau. Poate ai nevoie de niste ochelari thinking

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Durerea de cap poate sa fie din cauza ca iti fortezi prea mult ochii la calculator si eu am patit asta in copilarie, din cauza cititului. Un analgezic si o pauza de la calculator si cred ca o sa treaca. Sanatate si numai bine!

| s4a a răspuns:

Durerea de cap poate avea multe cauze. Cititul si statul la calculator te pot afecta in cazul unor tulburari de vedere. Poate stai in curent langa aerul conditionat sau un ventilator, mai poate fi de la stres, hipertensiune, sau o afectiune ORL.

| Zenithf a răspuns:

Uite ce frumos este timpul afara, in curand o sa vina toamna si o sa se raceasca vremea, nu o sa-ti para rau ca nu ai iesit macar pana in parc?