| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru fete. Inainte sa imi vina menstruatia de fiecare data nu am pofta de mancare. Ma trezesc si iau micul dejul, adica daca-mi fac un sandwich iau o gura si imi vine sa vomit si ma simt deja full laughing, apoi mai beau seara 2 guri de lapte si gata, stau asa cam 1 saptamana inainte sa-mi vina. Si faza e ca mi se face rau dar nu-mi e foame, adica ma ia ameteala ..ma doare capul dar foame tot nu-mi este. Si voiam sa va intreb daca este normal?

Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| KMaddieK a răspuns:

Da. La fiecare fata se manifesta diferit. Eu nu am pofta de mancare in timpul ei, imi vine sa vomit doar gandindu-ma la o manacare de care nu am pofta. Ceva simptome de gravida am laughing am pofte.

| Syndre a răspuns:

E normal să-ți afecteze pofta de mâncare, dar nu știu cât de mult. Mi se pare puțin cam exagerat totuși să nu mânânci mai nimic o săptămână întreagă, dar dacă tu te simți okay nu mi-aș face probleme.
Eu cel puțin înainte să-mi vină mă apucă toate poftele și golesc frigiderul. laughing

| Eyesblue a răspuns:

Da, este normal. Depinde de fiecare organism in parte. Unele avem pofta de mancare, altele lipsa poftei de mancare. Este normal. Insa nu ar strica sa vizitezi putin cabinetul ginecolog pentru un consult de rutina.

| clarinas a răspuns:

Da. eu in perioada mentruatiei nu reusesc sa mananc mai nimic. Sunt practic "o leguma". Ma termina durerile menstruale.

| Munteanu_Madalina_1995 a răspuns:

Da,este normal
si mie mi s-a intamplat la fel

| SecretGirl26 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la doctor!