| georgyana19 a întrebat:

constat ca in ultima perioada cam de o saptamana cand stau seara pe calculator incepe sa ma doara capul, ochii de nu ii pot tine deschisi, din ce cauza e acest lucru? fiindca noaptea nu apuc sa stau 30 minute sau o ora si incepe sa mi fie somn parca, sa ma simt obosita si sa ma doara ochii, eu intr-o zi nu stau foarte mult la calculator, fiindca fac pauze sau ma ocup de altceva, intru pe unele contruri doar etc. Trebuie sa port oare ochelari protectori pentru calculator, sau care e problema? Persoanele care au avut aceleasi simptome si chestii de genul va rog sa mi raspunda sau cei care stiti. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fortune a răspuns:

Control oftalmologie -> ochelari. simplu

2 răspunsuri:
| crynys a răspuns:

Eu aveam cam la fel si am schimbat monitorul cu unul nou genul LCD.SI nu am mai avut problemele astea. Daca ai monitor dala vechi schimba-l.

| georgyana19 explică (pentru crynys):

Mersi, s-ar putea sa fie si de la ecran, e de acela vechi...