| Anne2000 a întrebat:

Bai prieteni, in ultimul timp ameteam cand ma trezeam dimineata si cred ca din cauza mancarii. Mancam foarte putin, nu imi era foame deloc, puteam sta asa fara sa mananc. Mi-am cumparat calciu si vitamine si am inceput sa mananc dar acum am o alta problema. Dimineata cand ma trezesc parca ma simt ciudat, pe alta lume cum s-ar zice, din ce cauza poate fi? Ma trezesc pe la 12 amiaza pe timp de vacanta. laughing)) E din cauza la prea mult somn? Sau e altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai anemie. Mai bine mergi la medicul de familie.

| AlexaaAle a răspuns:

Eu iau calciu de foarte mult timp si tot ametesc cand ma ridic din pat si o perioada scurta de timp nu vad absolut nimic.Cred ca toti tineri se trezesc asa tarziu in timpul vacantei.
La ce te referi cand zici ciudat? Poate e din vina vitaminelor si a calciului eu totusi iti recomand sa iei 1 data pe zi osteocare tablete sunt niste pastile care contin: calciu, magneziu si vitamina D3 sunt exact lucrurile ce iti trebuie in perioada cresterii.Desi este destul de scump te asigur ca e foarte bun si te ajuta.Iei 1 luna intreaga in fiecare zi apoi din ziua in care iti vine menstruatia timp de 10 zile la fiecare menstruatie(daca ai daca nu iei 10 zile pe luna de la inceputul lunii). Sper sa te ajute pe mine una m-a ajutat desii mai am acele ameteli dimineata in fine la mine asta e alta problema. Tine minte osteocare tablete :*. Scuza ca m-am exprimat asa dar m-am grabit sa scriu

| Anne2000 explică (pentru AlexaaAle):

Eu nu mai ametesc dar am o stare asa de slabiciune, de moleseala...nu stiu cum sa zic. M-am gandit ca e din cauza ca dorm prea mult.

| AlexaaAle a răspuns (pentru Anne2000):

Da am inteles ce vrei sa spui.Pai incearca sa te culci mai devreme si sa te trezesti dimineata daca te simti la fel consulta medicul de familie poate ai anemie cum spune si SuperSimo

| Anne2000 explică (pentru AlexaaAle):

Ok.

| Ardnaxela_Alexandra_1995 a răspuns:

Eu am aceeasi problema dimineata, consider ca trezitul tarziu si saritul peste micul dejun poate fi o problema