| Cnz_Kazz_1998 a întrebat:

Este normal sa nu obosesti? Joc fotbal 4-5 ore pe zi.Fac cross, inot si forta in aceeasi zi.E normal sa mai energie dupa? multa energie...Mananc legume, fructe destul de multe nu ma droghez sau beau energizante

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Chiar daca faci atat de mult sport si simti ca inca ai energie, ar fi cazul sa o lasi mai moale cu atata sport. Nu de alta, dar intr-o zi o sa cazi lat si n-o sa mai apuci sa stii de ce ai cazut.

| alecsalecs a răspuns:

Cred ca exagerezi un pic da este normal ce ti se pare atit de anormal mai ales daca esti la o varsta destul de frageda! Trebuia sa spui si cati ani ai! este normal da!

| xCrinax a răspuns (pentru alecsalecs):

E nascut in 1998 cred, deci 13-14 ani

| xCrinax a răspuns:

Mai bine ai intreba in alta categorie. Nu vad de ce te deranjeaza ca nu obosesti. Daca faci sport, corpul tau secreta endorfine si poti avea mai multa energie dupa ce faci sport, daca il faci regulat.

| VreauTilifon a răspuns (pentru xCrinax):

Baga doua degete`n priza, e test pentru` a vedea daca esti om. Sa ne spui rezultatul!

| xCrinax a răspuns (pentru VreauTilifon):

laughing M'a amuzat copios raspunsul tau. Este foarte util. Nu inteleg ce anume te'a deranjat.

| Cnz_Kazz_1998 explică (pentru xCrinax):

Chestia e ca nu il fac regulat joc fotbal, inot pana ma plictisesc, nu pana obosesc.laughing

| xCrinax a răspuns (pentru Cnz_Kazz_1998):

Cand eram si eu de varsta ta inotam pana ma plictiseam fara sa obosesc. Dup-aia m-am apucat de fumat si acum abia mai fac jumatate de bazin fara sa cred ca o sa mor. Asa ca... bucura-te de tinerete si continua sa faci sport! Bafta multa!

| Cnz_Kazz_1998 explică:

Am 13 ani si daca o las mai moale eu ce fac toata ziua? Dupa 10 ture de stadion deala mare ti se pare normal sa mai ai energie incat sa plec de la stadion direct la inot si si akol sa inot vreo 2 ore>?

| VreauTilifon a răspuns (pentru Cnz_Kazz_1998):

Asta`i vrajeala curata.

| VADIq a răspuns:

Da este normal laughing As vrea si eu atata energie tongue