| Andreeaioan115 a întrebat:

sunt foarte trista,cand mananc legume si fructe sau cand beau apa,dar si atunci cand mananc de doua ori pe zi imi miroase din gura zilnic, ce sa fac? am nevoie de ajutor dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Aceasta problema are legatura ori cu o problema dentara ori de multe ori poate fi o problema la stomac.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Detartraj, de 2 ori pe an, si evită ceapa, usturoiul, ca de acolo miroase. Si spala te de 2 ori pe zi pe dinti si foloseste ața dentara, apa de gură, guma de mestecat. Ce varsta ai?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum de esti trista cand maninci legume si fructe? Si cand bei apă? Ce ai vrea sa bei in afara de apă? Bea vin, si in loc de salate da i cu șaorma.

| Andreeaioan115 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt trista deoarece imi miroase din gura (

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Nu esti singura in situatia asta, sunt multi, ca sa nu mai miroasă gura trebuie sa faci detartraj, nu ajunge doar sa fi tristă. Ce varsta ai?

| Deliiiia a răspuns:

Bună, îti recomand un consult stomatologic, desi poate fi si pe fond gastric, eventual niste analize in acest sens. Nici sa folosesti constant gume de mestecat nu e bine... incearca sa-ti mentii o alimentatie sanatoasa pentru mai multe saptamani si observa daca apare vreo imbunatatire.