| GoGu7 a întrebat:

Sunt baiat, am 15 ani, 1, 70 inaltime si 71 kg. Ce credeti este bine la varsta mea greutatea si inaltimea pe care o am, eu cred ca sunt prea scund pentru varsta mea si as vrea sa ma mai inalt. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? Ai doar 15 ani, si mai ai timp suficient sa cresti pana la 21-22 de ani, deci nu te grabi sa judeci lucrurile.Pentru varsta de 15 ani, inaltimea este cat se poate de potrivita ca si greutatea, nu este necesar sa slabesti pentru ca organismul tau, se afla oricum in etapa de crestere si se dezvolta normal.

Multa sanatate!

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai face înot și mai câștigi câțiva centimetri în plus, vei avea o greutate bună.
La 1.71 trebuie să ai 61 de kilograme.
Pa, pa.

| nesuferit a răspuns:

Am 1.72 si am cam terminat cu inaltatu de mult. cui *** ii pasa cat de inalt esti daca arati bine.
Dca oglinda spune ca arati bine, atunci asa este

| stlucian a răspuns:

Pana la 18 ani o sa mai cresti rapid apoi o sa cresti in continuare(20-21 ani) dar mult mai incet si nimic semnificativ! Dar asta depinde si de genele tale(parinti/bunici si chiar stabunici)Parintii mei au cam 1.60 si 1.75 iar eu 1.87 happy dar tata spune ca seaman cu mosul lui ca el era asa de mare ca nu intra pe usa(la tara) big grin.Si la 20 ani cad m-am dus(m-au luat)in armata tot 1.87 aveam.In legatura cu greutatea e OK pentru inaltimea ta!

| Crucified a răspuns:

Ce sa zic... thinking
Cred ca esti bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta ta 71 de kg este mult. Esti mare si in inaltime si in greutate.Am urmarit o emisiune era pe Digi World dadea in paralel 3 familii, era un baiat care avea 10 sau 11 ani avea 1.80 si 100 si cv era peste greutatea lui, si cam la tine e la fel.Fa miscare zilnic, fa exercitii fizice abdomene, flotari, te poti duce la sala.Greutatea ta la inaltimea ta trebuie sa fie de 64 de kg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Trebuie să ai 60 de kg.
Eşti numai bine şi cu înălţimea şi cu greutatea.
Practică înnot.
Te pup!

| AlinaOneDirection a răspuns:

Bună! Greutatea ta este ok, la fel si inaltimea.

| UnOmModest a răspuns:

Esti perfect normal, oricum nimanui nu-i pasa cat esti de inalt, gras, slab etc...
Sti vorba aia: Inalt ca prajina si...

| DoctorChucky a răspuns:

ESTI NORMOPONDERAL
(ai o greutate normala pentru inaltimea ta)

Greutatea ta trebuie sa se incadreze intre 57.8 si 72.3 kg Funda?

| 5Cx a răspuns:

Nu cred ca mai trebuie sa te mai inalti foarte mult, cativa centimetri...

| anaa5 a răspuns:

Cred ca trenuie sa te mai inlti vreo 5-10 cm. e bine si 5. ce poti face? fa handbal, inot. baschet. sportul te ajuta sa te inalti. fa sport si vei vedea ca te vei inalta. succes! funda?

| cristi848 a răspuns:

Eu cred ca esti potrivit pentru varsta ta. Depinde 70% de gena si 30% de imprejurimitongue funditapuppy dog eyes

| Chelvin a răspuns:

Salut.
Daca vrei neaparat sa cresti in inaltime, poti juca handball, basket, te si distrezi in acelasi timp happy.
Fundita sad?

| qScr3am a răspuns:

Heii.' Pai cred ca e bine pentru varsta tathinking

| Vladutttttt a răspuns:

Media la 15 ani este chiar de 1, 70 inaltime iar greutatea potrivita poti sa o afli aici http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html

| RenataRenii a răspuns:

Normal ar trebui să ai pe la 63 - 66 kg la vârsta ta. Tot ce îţi pot recomanda este un medic.

| Aditzu321 a răspuns:

Depinde de constitutie dar in teorie esti putin cam gras. Si inaltimea e ok, daca ajungi in final la peste 1.80 o sa dai cu capul de bara in autobuz laughing