| Evelinmariaa a întrebat:

Este posibil ca la 18 ani sa am reumatism? Ma doare foarte tare mana pe undeva prin zona cotului. Ma ung cu un unguent, imi cedează putin dupa iar am dureri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este posibil.
Se pare ca, durerile reumatice sunt cauzate de microbi (satafilococi aurii si/sau albe) "incuibariti" in organism, deci trebuie tratati ca atare, cu antibiotice dedicate.
Un medic specializat iti poate prescrie tratament corect, dar va fi de durata.

ATENTIE!
Neglijarea poate duce chiar si la deformarea articulatiilor!

| darrio2007 a răspuns:

Este posibil. Gandeste-te, totusi, daca te-ai lovit sau ai fortat incheietura facand ceva anume.

| CuriousStuff a răspuns:

Exista in jur de 100 de boli care in popor se numesc "reumatism" si aproape toate pot sa debuteze in tinerete, desi majoritatea destul de rar. Mergi la un reumatolog si vezi ce e cu mana aia.