| Anonimulgrr a întrebat:

Ieri am fost la sală iar azi când m-am trezit mă durea foarte tare undeva in zona cotului puțin mai sus.Parca mă ține ceva și mă doare când vreau să îndoi mâna și parcă s-a și umflat puțin.
Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fi entorsa sau tendon inflamat.
Pauza totala 2-3 saptamani pana se reface cotul si se retrage complet inflamatia.

Stai linitit ca nu-i fractura, ca urlai de durere pana acum.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai forțat incheietura. Ai tras prea tare de la inceput, fără o incalzire prealabilă.

| sammie a răspuns:

1. Încearcă să nu te mai duci la sală pentru o perioadă lungă de timp.
2. Du-te la un medic.

| UserRo10 a răspuns:

Locatia durerii este vaga, foloseste mai multe detalii.
Din lipsa de incalzire temeinica sau o miscare gresita ai intins un muschi sau ai facut o mica ruptura. Fa cateva zile de pauza si fereste de frig si vant mana.
Daca nu te lasa un medic e cea ai buna varianta

| Mitzupitzu a răspuns:

Fisura?

| Solann a răspuns:

Ai fortat la sala sau ai fact o miscare gresita.
Mai bine mergi la medic. Sa nu ai deplasat sau rupt ceva.